Nový. Velký. Vínograf!

To nejlepší, co se děje ve vínu v Praze na jaře 2013?

Říká se, že odpovědný kritik by měl místo / restauraci / bar navštívít alespoň třikrát, aby nabyl schopnosti vytvořit odpovídající recenzi, tj. odpovídající příslušným nálezům… Mně se to podařilo doufám, že jako prvnímu – navštívit 3x nový víno bar hned během prvních 10 dnů jeho existence. Tak snad už si mohu dovolit se vyjádřit… 🙂

Již nějaký pátek malostranský Vínograf platil za nejmilejší pražskou vinotéku / vínobar pro příznivce dobrých vín. Loni dostal silnou konkurenci a víno-fanoušci novou možnost, kam chodit za dobrými víny v podobě karlínského Veltlinu (mimochodem, blahopřeji k prvním narozeninám!).

Nyní se dlouho očekáváné stalou realitou a pražští víno konzumenti mají další důvod k radosti. Starší a menší bráška Vínograf z Malé strany dostal mladšího a většího vínografího sourozence přímo v centru Prahy na Senovážném náměstí!

Zatím bez ustáleného názvu, bude to Vínograf „II.“, nebo „Velký“, nebo „Nový“…? Na Senovážném náměstí se otevřel nový ráj na zemi – na ploše přes 200m2 a asi s 90 místy a dlouhým barovým pultem a variací několika stovek rozličných vín… Elegantní, prostorný a vkusný interiér… V záloze privátní místnost za rohem, budou se zde pořádat akce, také možno pronajmout… A to není všechno – kuchyně a dokonce i teplá kuchyně k tomu! Právě tu jsem vyzkoušel už třikrát, anglicko-indickou polévku, závin s bulgurem, chřest, šunku s kaší… až na jeden nepatrný kiks v podobě mírně betonového řízku (nikdy neberte večer poslední řízek, co zbyl od oběda 🙂 , ale to k rozjezdu patří), bylo vše velmi chutné a doporučení hodné! Šéf-kuchaří tu René Bárta, coby odlovený talent ze svého předchozího působiště v exluzivní kuchyni pro management board jedné významné banky… A to nejlepší úplně nakonec – nový bar provozuje stejný tým Jana Horešovského, s Klárou Kollárovou a Zuzkou Veselou… Tzn. tento podnik pohání tým, který už dávno je váš oblíbený… Vín, ani ničeho jiného bát se tu netřeba. Těšit se – je na místě.

Konečně pořádný víno podnik v centru města. Už se nebudu muset táhnout přes turistickou zácpu na Karlově mostě. Prostě si sem z kanceláře odskočím a je to. Dokonce i přes poledne na lehký oběd… Už jsem to tu zkusil vícekrát, ale další očekávání stále jsou… Co bude ležet vedle baru, až vypijeme celou amforu z Dobré vinice? A bude Zuzka zpívat? …

PS Tento zápisek není reklamou a už vůbec ne placenou reklamou (skleničku ale neodmítnu! 🙂 Byl jsem tu už třikrát, platil jsem ze svého, a měl z toho radost… Doporučuji! Nové top víno-místo v Praze! NA ZDRAVÍ!

PS Jako vždy, www.vinoprozacatecniky.cz vám řekne, kam je dobré za vínem a pro víno chodit… 😉

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s