Předsvátečně sváteční moravský test

Týden předvánoční. Šílenství vládlo obchodům, dopravě, ulicím… Masáž v novinách a televizi… Není nad to na chvíli se zastavit a zklidnit s douškem něčeho dobrého…

Telegraficky zpráva o (z větší části opakovaném) testu minulý týden při příležitosti mého svátku (díky za přání!), s přáteli u našeho stolu:

Jako první na řadu přišlo Veltlínské červené rané, 2009 pozdní sběr, z Vinných sklepů Lechovice. Tuhle lahev jsem náhodně vzal do ruky, když jsem na podzim Lehovicemi projížděl… Závěr: lehké, ne však úplně svěží, trochu sladší, přestože zařazeno jako suché, bez vůně i po dostatečném provzdušnění, v chuti možná trochu jablka. Závěr: nic moc, pít se to dá, např.místo vody, zážitek z toho není… Tedy za „2“ nebo spíše „2-„.

To druhá  zastávka byla jiná úroveň: Již dříve testovaný a můj velmi oblíbený Klaret z Zweigeltrebe 2009 pozdní sběr od mistra Laciny. Budu se opakovat, ale: není co vytknout. Naopak. Skvělé, voňavé, lehké a svěží pití s mírně vyšší kyselinkou, v chuti zelená jablka. Nádherné a návykové. A kromě mne se velmi líbilo všem hostům. Opět potvrzuji „1“ – jedničku – a opět doporučím ke koupi a sám si musím zásobu doplnit.

Zastávka číslo 3 přinesla bohužel zklamání, jiz podruhé za poslední čtvrtrok jsem s velkou nadějí otevřel Dornfelder 2009 pozdní sběr od Hrušky, tu první lahev jsem onehdy vylil do dřezu – zkaženou, škoda, tu poslední minulý týden – jsem tam po dlouhé diskusi s přáteli u stolu a výměně argumentů vylil taky – nechutnal mi – měl zkažený – hořký – konec. Tentokrát se však zdržím soudu, protože se obávám, že jsem tu lahev zkazil sám: Otevřel jsem ji o den dříve, trochu upil, chutnalo mi, pak jsem si to rozmyslel a s těsnícím (toť otázka) špuntem ji nechal v  lednici – vedle smradlavého Romaduru… Moje chyba a snad je možné, že tím se to víno zkazilo, jak to celý jeden den čichalo (to je moje hypotéza, ten gumový špunt jsem myslel, že těsní dobře…) (Je to možné? Napoví někdo?) Známku tentokrát nedávám, a je jasné, že až se opět dostanu do Blatničky nebo Uherského Hradiště k Hruškovi, budu to muset zkusit přímo u něj. Pamatuji, že při prvním koštu na podzimní akci jsme s přáteli ohodnotili tento vzorek jako pro některé účely dost dobře použitelný… Alespoň však z toho vzniklá pěkné série fotografií, aneb „Sám doma a s opicí“… 🙂

home alone :)

No a tak jsme otevřeli lahev číslo 4, tady jsem už musel jít na jistotu, nechali jsme prodýchat a následně si vychutnali Lacinovo Zweigeltrebe 2007 pozdní sběr. Lehčí červené, jen mírně vyšší kyselinka, ale srovnané, harmonické, tříslovinka trochu a akorát, v chuti švestičky.. velmi dobré a za „1“.

Dál už se mnou kamarádi koštovat nechtěli, nic nevydrží…

Tak to by nyní stačilo, neb další zápisek bude nepochybně vánočně-sváteční… Těšte se a dneska si to užijte…

ŠŤASTNÉ A VESELÉ! A NA ZDRAVÍ! 🙂

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s